У першому кварталі 2022 року вона планує почати роботу над першим проєктом. Про це заявив засновник та голова Наглядової ради Bosphorus Development Мехмет В. Сачаклиоглу.

“Будівництво нашого першого проєкту стартує в першому кварталі 2022 року. Другий проєкт, не менш масштабний, почнемо наприкінці 2022 року”, – заявив Сачаклиоглу в інтерв’ю інформаційному агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він також повідомив, що наразі в компанії в роботі проєкти на чотирьох земельних ділянках в центральній частині Києва, про придбання ще трьох тривають переговори.

“В Україні ми вже маємо доволі значний земельний банк. До старту будівельних робіт ми не хотіли б називати локації. Можу лише сказати, що всі ділянки розташовані в центральній частині столиці”, – додав Сачаклиоглу.

Перший проєкт компанії – це багатофункціональний житловий комплекс з торговельними та соціальними об’єктами.

Турецький бізнесмен уточнив, що йдеться про житло бізнес-класу з оригінальними архітектурними рішеннями, використанням якісних матеріалів та продуманою інфраструктурою, сплановане в гармонії з навколишнім середовищем.

“Проєкт уже розроблений нашими архітекторами в співпраці з українськими колегами”, – відзначив глава Bosphorus Development.

Сачаклиоглу вважає, що для реалізації початкових проєктів в Україні потрібно близько 500 робітників.

За необхідності компанія може привезти з Туреччини висококваліфікований персонал, включаючи менеджмент, інженерів, архітекторів, будівельників.

“Ми вивчаємо це питання з точки зору якості робіт та професіоналізму місцевого персоналу”, – сказав він.

Довідка

Акціонерне товариство “Босфорус девелопмент” (Bosphorus Development JSC) засноване в Україні у 2019 році. Статутний капітал – 125 млн грн.

Засновник та голова наглядової ради компанії – представник турецького сімейного бізнесу Мехмет В. Сачаклиоглу.

Його сім’я з 1930-х років мала мережу магазинів та ресторанів, виробляла меблі й текстиль, постачала газ і торгувала нафтопродуктами. З 1970 року бізнес зосередився на будівництві житлової та комерційної нерухомості в Стамбулі.

Компанія входить до десятка провідних девелоперів країни. Один з найвідоміших проєктів компанії – Istanbul Aquarium (2011 рік) – один з найбільших у світі тематичних акваріумів загальною площею 23 тис кв м.

Поруч з акваріумом компанія побудувала великий торговельно-розважальний центр Aqua Florya Mall (2012 рік) та готель Crowne Plaza Florya Istanbul (2015 рік).

Весь комплексний девелоперський проєкт був реалізований за принципами суспільно-приватного партнерства у співпраці з владою Стамбула.

Інший знаковий об’єкт – Istanbul Tower 205 (2019 рік). Це найбільший у Туреччині бізнес-центр загальною площею 246 тис кв м.

Хмарочос заввишки 220 м спроєктувала всесвітньо відома компанія Skidmore, Owings & Merrill (SOM), автор проєктів Burj Кhalifa в ОАЕ, One World Trade Center у Нью-Йорку, фінансового центру Tianjin CTF у Китаї.