Очікується, що турецький бізнес відіграватиме визначну роль у стратегії післявоєнної відбудови України, причому деякі компанії вже продемонстрували свою відданість країні, інвестуючи в нові будівельні ініціативи, незважаючи на триваючі військові дії. У зв’язку з повномасштабним російським вторгненням, яке ось-ось увійде в третій рік, турецька будівельна компанія Bosphorus Development продовжує реалізацію будівельного проєкту в центрі української столиці.

Роботи над житловим комплексом Maxima Residence в Печерському районі Києва почалися всього за кілька місяців до початку російського вторгнення. Це перший девелоперський проєкт компанії Bosphorus Development в Україні, який реалізується в партнерстві з українською Корпорацією Нерухомості РІЕЛ. Мехмет В. Сачаклиоглу, Засновник та Голова наглядової ради Bosphorus Development, пояснює, що спочатку будівництво було призупинено після початку бойових дій. Після вторгнення компанія зосередила свою увагу на підтримці захисників України та переселенців внаслідок війни. Однак Сачаклиоглу каже, що план завжди полягав у продовженні будівництва, як тільки дозволять обставини. У червні 2023 року відновилися будівельні роботи на території ЖК Maxima Residence в центрі Києва.

Рішення продовжити будівництво, незважаючи на умови війни, було дуже свідомим, що підкреслює віру компанії в довгострокові перспективи України. Заснована в 2019 році, компанія Bosphorus Development є продовженням родинного бізнесу, що був заснований в Туреччині і відповідає за довгий перелік знакових проєктів, таких як Istanbul Tower 205 Levent і величезний Стамбульський акваріум.

«Ми зробили значні інвестиції в Україну, оскільки розглядаємо її як країну зі сприятливим розташуванням, яка пропонує великі можливості та багатообіцяюче майбутнє», — коментує ситуацію пан Сачаклиоглу. Він визнає, що початок великих нових будівельних проєктів у нинішніх умовах включає елемент ризику, але стверджує, що перші інвестори отримають найбільші вигоди. «Ця війна не триватиме вічно», — каже він. «Ми віримо в Перемогу України і з упевненістю дивимося вперед у той час, коли мільйони українців повернуться з-за кордону, а в країну потечуть міжнародні інвестиції. На нашу думку, важливо інвестувати зараз, якщо ви хочете отримати максимум вигоди».

Проєкт житлового комплексу Maxima Residence відображає цей оптимістичний та амбітний погляд. Розташований в одному з найпрестижніших центральних районів Києва, він передбачається як 26-поверховий житловий комплекс бізнес-класу з 486 квартирами з найсучаснішою технологічною підтримкою, поєднанням сучасної архітектури з максимально зручною зовнішньою та внутрішньою інфраструктурою.

Мешканці матимуть змогу оцінити переваги не тільки консьєрж-сервісу, а також матимуть додатковий спокій завдяки цілодобовій охороні.

Розпочати масштабний будівельний проєкт під час найбільшого європейського конфлікту після Другої світової війни, звичайно, не обходиться без ускладнень. Але хоча повітряні тривоги, комендантська година, кадрові та матеріально-технічні проблеми створюють безпрецедентні виклики, прогрес будівництва триває, каже Сачаклиоглу. Згідно з поточним графіком, будівництво житлового комплексу планується завершити у 2025 році.

«Нашим поточним пріоритетом є безпечне та успішне завершення етапу будівництва проєкту, щоб забезпечити найкращим житловим середовищем наших клієнтів. Забігаючи вперед, ми очікуємо, що якість проєкту ЖК Maxima Residence буде говорити сама за себе і підвищить нашу репутацію як забудовника, заслуживши довіру майбутніх клієнтів. Репутація безцінна в будь-якій галузі, особливо якщо це стосується нерухомості. Коли люди хочуть придбати житло, вони, як правило, цінують надійність і чесність понад усе. Ми хочемо представляти ці цінності на українському ринку, а також ділитися великим досвідом у будівельній галузі та знаннями, які ми набули в Туреччині».

Поки тривають будівельні роботи в Печерському районі Києва, Сачаклиоглу розробляє плани додаткових проєктів в українській столиці, а також вивчає потенційні можливості в інших місцях країни та за її межами. Зараз значний земельний банк Bosphorus Development зосереджений навколо центру української столиці, але компанія активно вивчає міжнародні ринки Європи та Америки.

Але попри все, у центрі уваги залишається ЖК Maxima Residence, яку Сачаклиоглу вважає проєктом, пронизаним позитивним символізмом. «Навіть у найтемніші часи є надія», — каже він. «Ми хочемо надіслати повідомлення нашим українським колегам і широкій міжнародній бізнес-спільноті, що інвестувати в сучасну Україну вигідно і не потрібно боятися».

Читати розгорнуту статтю Business Ukraine за посиланням.